Kurucumuz İsmail Cenk Kural

26.01.1975 Yılında İstanbul / Fatih’te dünyaya gelmiştir.

İlköğrenimini Tekirdağ/Saray ilçesinde, orta öğrenimini Edirne/Karaağaç ve lise öğrenimini tekrar, Tekirdağ/Saray ilçesinde tamamladıktan sonra, Aston Üniversitesi, uzaktan eğitim programına katılarak, Uluslararası Ticaret lisans eğitimi almış ve öğrenim hayatını tamamlamıştır.

1991 yılında iş hayatına atılmış, Elektromekanik teknikeri olarak sürdürdüğü iş hayatında birçok endüstriyel yapının mekanik ve elektriksel kurulumlarında görev almış son olarak, teknik sorumlu olarak devam ettiği iş hayatına, 2008 yılında, Kural Yangın Endüstriyel Tesisat Mühendisliği İth. İhr. San. Ve Tic. Ltd. Şti. ni kurarak devam etmiştir.

1994 yılında, Sayın Gülçin Kural hanım efendi ile hayatını birleştirmiş ve bu evliliklerinden, Can Kural ve İsa Kaan Kural isimlerinde iki çocuğu dünyaya gelmiştir.

Hayata karşı duruşunu, her zaman insanlara güvenme ve ‘’temkinli’’ olmak üzere şekillendirmeye odaklamış, hayallere ve o hayallerin doğurduğu hedeflere çok önem vermiş. İçinde olduğu durum ve şartlara göre değil, hedef ve inançlarına göre hareket etmiş bir kişiliğe sahip olan, tüm yaşamı boyunca, ‘’hayal-hedef-inanç’’ felsefesine inanmış, şirketinin kuruluş hikayesini de, ‘’hayal ettik, doğrulduk, adım attık, yürüdük ve başardık’’ diye özetleyen, Sayın KURAL. ‘’hayallerimize inanarak’’ yarınlarımıza, ülkemize, dünyamıza ve insanlığa yararlı olmak için büyümeye ve çalışmaya devam edeceğiz. Görüş ve düşüncesi ile yoluna devam etmektedir.

Halen, Kural Yangın Endüstriyel Tesisat Mühendisliği İth. İhr. San. Ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.